Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Nuri İyem ve Evin İyem resim ödülleri başvuruları başladı

Nuri İyem ve Evin İyem resim ödülleri başvuruları başladı

Nuri İyem ve Evin İyem resim ödülleri başvuruları başladı25 Nisan 2022 - 02:04
Evin Sanat Galerisi tarafından 2006 yılından buyana her sene düzenlenen, büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacını taşıyan. “Nuri İyem Resim Ödülü”nün onaltıncısı Mayıs- Haziran tarihleri arasında düzenleniyor.

 

Nuri İyem Resim Ödülü 2022, Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl da iki aşamalı başvuru formatında katılımcılara açılıyor. Ödüle başvurmak isteyenlerin, ilk olarak 5-15 Mayıs 2022 tarihlerinde www.evin-art.com web adresinde yer alan başvuru formunu çevrimiçi olarak eksiksiz doldurmaları gerekiyor. Ardından açıklanacak listede yer alan katılımcılardan; eserlerini 25 Mayıs - 3 Haziran 2022 tarihleri arasında, Evin Sanat Galerisi adresine teslim etmeleri istenecektir.

Yarışmaya katılmak isteyen 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı katılımcılar eserlerini; ilk olarak 5 - 15 Mayıs 2022 tarihlerinde www.evin-art.com web sitesinden başvurularını yapacaklardır. Detaylı bilgi için şartnameyi dikkatli okumalarını herhangi bir konuda takıldıkları noktada Evin Sanat Galerisi ile iletişime geçebilirler.

Nuri İyem Resim Ödülü 2022 Seçici Kurulu; Dr. Öğr. Üyesi Fırat ARAPOĞLU, Gamze BÜYÜKKUŞOĞLU, Cansen ERCAN, Memet GÜRELİ, Ümit İYEM, Prof. Dr. Erhan KARAESMEN, Temür KÖRAN, Prof. Dr. Burcu PELVANOĞLU, Feyyaz YAMAN’dan oluşuyor.

Seçici Kurul tarafından seçilen, ödül sahibi sanatçıya bu yıl 15.000 TL para ödülünün yanısıra “Nuri İyem Resim Ödülü” nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz heykel verilecek.

Evin Sanat Galerisi’nin kurucusu Evin İyem’in anısına “Evin İyem Jüri Özel Ödülü” adı altında verilmeye başlanan; yine jürinin belirleyeceği bir katılımcıya 7.500 TL para ödülünün yanında ayrıca, seramik sanatçısı Nasip İyem’in yapıtının, bu ödül adına özel olarak hazırlanmış bir röprodüksiyonu verilecektir.

“Nuri İyem Resim Ödülü” ve “Evin İyem Jüri Özel Ödülü” sahiplerine ödülleri; 16 Haziran 2022 açılacak Nuri İyem Resim Ödülü 2021 sergisinde verilecektir. Nuri İyem Resim Ödülü 2022 Sergisi 7 Temmuz 2022 tarihine kadar Covid-19 tedbirleri kapsamında Evin Sanat Galerisi’nde görülebilir.