Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Genç Yetenekler’den AKM’de dev konser

Genç Yetenekler’den AKM’de dev konser

Genç Yetenekler’den AKM’de dev konser12 Mayıs 2022 - 08:05

Çağdaş Ertuna

cagdas.ertuna@milliyet.com.tr

 

En son geçen yaz Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV), Genç Yetenekler Bodrum Yaz Konseri vardı. Konserde klasik müzik alanında dünyada yıldızı parlayan uluslararası başarılara sahip genç sanatçılarımız Jamal Aliyev ve Bade Destan performans sergilemişti.

Mütevelli Heyeti üyesi olmaktan gurur duyduğum Çağdaş Eğitim Vakfı’nın ‘ÇEV Sanat Genç Yetenekler’ projesi Berrin Yoleri öncülüğünde, Fazıl Say, İbrahim Yazıcı, Bülent Evcil ve Mehmet Yasemin’in desteğiyle 12 yılda büyük yol kat etti.

2009’da Aya İrini’de Ebru Ceylan’ın objektifinden “Kutup Yıldızı” sergisi ve mini konserle temeli atılan bu harika projenin amacı Türkiye’den dünya çapında sanatçılar çıkarmak, Türk kültürünü ve sanatını dünyaya tanıtmak.

Aslında ‘ÇEV Sanat Genç Yetenekler’ projesinde gençler birbirleriyle rekabet içinde değil, tam tersine büyük dayanışmayla büyüyorlar, birbirlerini alkışlıyor, birbirlerine destek oluyor ve birlikte aynı sahneyi paylaşıyorlar.

ÇEV Sanat şimdi ise 23 Mayıs’ta AKM’de dev bir konsere hazırlanıyor.

Uluslararası başarılara sahip ve dünya sahnelerinde ülkemizi temsil eden genç müzisyenler bu konserde sahneye çıkacak.

Kimler mi? ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri’nin organize ettiği ve ünlü orkestra şefi İbrahim Yazıcı’nın yöneteceği konserde kemanda Deniz Erten İspir, Ezgi Su Apaydın, Deniz Şensoy, Doğa Altınok, Duru Önhon ve Defne Güngör perküsyonda Elman Mecid, piyanoda Damla Ece Karataş ve Fikret Uçar, violoda ise İklim Özenli Olten Filarmoni Orkestrası eşliğinde performanslarını sergileyecek.

Jamal Aliyev’in solist olarak yer alacağı konserde Aliyev, Türk enstrümanları ve çello ile doğu ve batı kültürlerini buluşturduğu yeni albümü “Illusion”ı ilk kez canlı seslendirecek.

Gecenin onur konuğu Haldun Dormen açılış konuşmasını yapacak.

Projenin daimi gönüllüsü Halit Ergenç de gecede yer alarak genç müzisyenlere destek olacak.

23 Mayıs Pazartesi akşamı AKM’de gerçekleşecek ÇEV Sanat konserinin biletlerine ÇEV Sanat’tan (Whatsapp hattı: 0536 077 05 05) veya www.biletinial.com’dan ulaşabilirsiniz.

Konserin biletlerinden elde edilecek gelir genç müzisyenlerin eğitimlerine katkı sağlayacak.

Konserde izlediğiniz isimlerin yanı sıra ÇEV’in desteklediği tam 42 Genç Yetenek var.

Hepsi enstrüman, eğitim ve seyahat için destek bekliyor.

Umarım bu harika konserden sonra hayatlarına yeni sponsorlar, yeni destekçiler de katılır.

Etiketler: Çağdaş Ertuna