Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Gelin, ‘Yaşasın Cumhuriyet Sergisi’ni beraber kuralım!

Gelin, ‘Yaşasın Cumhuriyet Sergisi’ni beraber kuralım!

Gelin, ‘Yaşasın Cumhuriyet Sergisi’ni beraber kuralım!22 Kasım 2022 - 09:11
İş Sanat, Cumhuriyetimizin 100. yılı vesilesiyle İstanbul’da Türkiye İş Bankası Müzesi ile Ankara’da İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde açacağı “Yaşasın Cumhuriyet! Atatürk Döneminde İktisadi Bağımsızlığın İlk Adımları” başlıklı yeni sergisine Cumhuriyet’in kuruluş döneminden kalan aile yadigârlarıyla katkı sağlamak, sergiyi beraber oluşturmak isteyenlere davette bulunuyor.
Ülkemizin kurucularına şükranlarımızı sunmak, gençlere ve çocuklara ülkemizin hangi zorluklarla, yılmadan mücadele ederek kurulduğunu anlatmayı amaçlayan İş Sanat; Cumhuriyet’in kuruluş döneminden kalan aile yadigârları, üretim faaliyetlerinin parçası olan nesneler, o günün yaşam biçimini gösteren fotoğraflar, madalyon, rozet, mektuplar gibi anı objeleri ve belgelerin Ankara ve İstanbul’da eş zamanlı açılacak serginin birer parçası olarak ödünç verilmesi için bir çağrı yayınladı.
 
Sergiye ödünç verilen belge ve objeler, yadigâr bırakan aile büyüklerinin ismiyle sergilenirken, Cumhuriyetimizin 100. yılının coşkusu birlikte yaşanacak ve büyüklerimiz minnetle anılacak. 2023 yılının Mart ayında ziyaretçisi ile buluşmaya hazırlanan sergilere hatıralarla katkıda bulunmak isteyenler; ad, soyad, telefon numarası, adres ve ödünç verilecek malzemenin bir fotoğrafını sergi@issanat.com.tr e-posta adresine gönderebilir, www.issanat.com.tr üzerinden detaylı bilgi alabilirler.