Milliyet Sanat
Milliyet Sanat »Vizyondakiler »Jack Reacher: Asla Geri Dönme - Jack Reacher: Never Go Back

Gişe tamamsa yola devam

Film Adı : Jack Reacher: Asla Geri Dönme / Jack Reacher: Never Go Back
Yönetmen : Edward Zwick,
Senaryo: Edward Zwick, Marshall Herskovitz, Richard Wenk,
Oyuncular : Tom Cruise, Robert Knepper, Cobie Smulders, Aldis Hodge, Holt McCallany
Görüntü Yönetmeni :
Müzik :

Gişe tamamsa yola devam
Tom Cruise aksiyon kahramanlarına en çok yakışan aktörlerden. Aralıklarla süren “Mission Impossible” serisindeki ajana, 2012’de aynı adlı filmle Jack Reacher’ı eklemişti. İngiliz yazar Lee Child’ın polisiye serisinin sinema uyarlaması film, askeri geçmişe ve eğitime sahip Jack Reacher’ı merkeze alıyordu. Filmin ağır aksak başlayan gişe macerası, dünya genelinde 200 milyon dolarla mutlu sonla bitince, devam filmi kaçınılmaz oldu ve Jack Reacher, “Jack Reacher: Asla Geri Dönme / Jack Reacher: Never Go Back”le yeniden aramızda.
 
İlk filmdeki olaylardan dört yıl sonra geçen filmde, Jack Reacher’ın ismi lekeleniyor. Film boyunca bir yandan ismini kirleten hükümet komplosunu ortaya çıkarmaya ve bir yandan da yakalanmamaya çalışıyor.
 
“Jack Reacher: Asla Geri Dönme”, daha önce Tom Cruise’la başarılı işbirliği “Son Samuray”a imza atan yönetmen Edward Zwick’in imzasını taşıyor. Filmle ilgili eleştirilerde, polisiye aksiyon türünün formüllerine sıkı sıkıya bağlı kalması yerilirken, bu tür filmlerde kurtarıcı aktörü üstlenen Cruise’un varlığının bile yetmediği vurgulandı. Eleştiriler ne derece olumsuz olursa olsun Reacher gişede başarılı olduğu sürece maceralarının devam edeceği kesin.