Milliyet Sanat

Yüzen Şehir

<< Önceki | Sonraki >>
Yüzen Şehir Kitap Adı : Yüzen Şehir
Yazar : Jules Verne
Yayınevi : Alfa Yayınları
Tür : Roman
Fiyat : -
Bilim kurgunun babası olarak anılan isimlerden Jules Verne romanlarında okurunu Fransa’dan başlayıp diğer Avrupa ülkelerinde, sonra Türkiye dahil Asya, Afrika, Amerika, Avustralya’da, kutuplarda, okyanuslardaki takımadalarda, derken gezegenimizin içinde yolculuğa çıkardıktan sonra Ay’a, daha sonra da Güneş Sistemine gönderir. Jules Verne’in Alfa Yayınları Olağanüstü Yolculuklar serisinden çıkan Yüzen Şehir adlı eserinde ise okurunu Liverpool’dan Niagara Şelalelerine götürüyor.
Kitap Hakkında

İngiliz donanmasından Yüzbaşı Fabian Mac Elwin zamanın en büyük yolcu gemilerinden biri olan Great-Eastern’la İngiltere’den Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmeye karar verir. Sevdiği kadın başkasıyla evlendirildiği için aşkını kalbine gömmesi gereken yüzbaşı, bu yüzen şehirde hayata yeniden tutunmayı istemektedir. Ne var ki gemide sevdiği kadının evlendiği adamla karşılaşır. Liverpool’dan Niagara Şelalelerine uzanan bu olağanüstü yolculuktaki yolcular okyanusların dalgalarıyla boğuşurken aşkın mucizelerine de tanık olacaklar.

 

Satirik bir metin olan Yüzen Şehir’de Jules Verne’in, oluşturduğu mikro toplum üzerinden yaptığı iğneleyici toplumsal analizi keyifle okuyacaksınız.

Tümü