Milliyet Sanat
Milliyet Sanat »Vitrindekiler »Kitap » Sonsuz Dikkat Dağınıklığı- Gündelik Yaşamda Sosyal Medyaya Odaklanmak

Sonsuz Dikkat Dağınıklığı- Gündelik Yaşamda Sosyal Medyaya Odaklanmak

<< Önceki | Sonraki >>
Sonsuz Dikkat Dağınıklığı- Gündelik Yaşamda Sosyal Medyaya Odaklanmak Kitap Adı : Sonsuz Dikkat Dağınıklığı- Gündelik Yaşamda Sosyal Medyaya Odaklanmak
Yazar : Dominic Pettman
Çevirmen : Yunus Çetin
Yayınevi : Sel Yayıncılık
Tür : Kişisel Gelişim
Fiyat : 12 TL
Sonsuz Dikkat Dağınıklığı, internetin ve sosyal medyanın yarattığı yeni ilişkilenme ve toplumsallaşma biçimlerini ele alırken, bu bitmek bilmez gezinti halinin ne tür bir birey yarattığı ve sosyal medyayla ilişkilenmenin siyasi dönüşümlere ne türden bir etkisi olduğu gibi sorulara cevap arıyor.
Kitap Hakkında

Sosyal medyaya öylesine odaklanmış haldeyiz ki dikkatimizi başka bir şeye yoğunlaştırmak artık büyük mesele. Yapılması gerekenler kenarda beklerken her tür ekran vasıtasıyla sürdürdüğümüz kesintisiz çevrimiçi hayatlarımızda büyük bir irade savaşı veriyoruz.

Peki,her şey bu hale nasıl geldi? Kuşkusuz hiçbir şey bir anda olmadı. Bir dönem aklımızı çelmek, dikkatimizi dağıtmak, bunu yaparken de bizi tektipleştirmek ve her türlü tahakküme açık hale getirmek konusunda tek mecra olan televizyondan sosyal medyaya geçiş, dikkat sürelerini ve dikkat biçimlerini yavaş ve sinsice ama radikal bir biçimde değiştirdi. Sosyal medyanın yeni gücü karşısında, meşhur “aptal kutusu” bugün artık ikinci planda.

Tümü