Milliyet Sanat
Milliyet Sanat »Vitrindekiler »Kitap » Olmayan Kuşlar Ansiklopedisi

Olmayan Kuşlar Ansiklopedisi

<< Önceki | Sonraki >>
Olmayan Kuşlar Ansiklopedisi Kitap Adı : Olmayan Kuşlar Ansiklopedisi
Yazar : Ece Temelkuran
Yayınevi : Karakarga Yayınları
Tür : Deneme
Fiyat : 16 TL
Ece Temelkuran’ın yeni kitabı Olmayan Kuşlar Ansiklopedisi Karakarga Yayınları’ndan çıktı
Kitap Hakkında
Hayatımız şehirlerin beton dolu sokaklarında geçse de başımızı gökyüzüne kaldırdığımızda bizi mutlu eden, alıp götüren, hayal kurduran canlılardır kuşlar… Serçeleri, kırlangıçları, martıları, güvercinleri hepimiz biliriz. 
Peki, adını bile duymadığınız onlarca kuş türünü yakından tanımak ister misiniz? Olmayan Kuşlar Ansiklopedisi’nde “aniden kuşu”ndan “lökeşe kuşu”na, “geçmiş gün leyleği”nden “ejderha pelikanı”na kadar pek çok farklı kuşu Ece Temelkuran’ın anlatımı ve M.K. Perker’in çizimleriyle göreceksiniz. 
 
Arka kapaktan: 
 
İki kanatlı ve iki ayaklı bir canlı bize hem özgürlüğü, serüvenciliği ve mutluluğu, hem 
de yuva rahatlığını, güveni ve nikbinliği hissettiriyor. Kalabalığın ve gürültünün içinde sesi kısılmış, yolunu zaman zaman kaybetmiş olsa da, hem gökte hem de yerde umudu tazeleme işçiliğine devam ediyor. 
Yazar, hiç var olmamış şakacı, hüzünlü, neşeli, melankolik, çilekeş kuşlar tasavvur ediyor. Çizer de onlara formlarını, renklerini giydiriyor. 
Ece Temelkuran ve M.K. Perker, aynı gökyüzünün altından bize bir kuş ağacı gönderiyorlar; berrak bir gökyüzü ve neşeli topraklar istiyorsak eğer, hayal etmenin hakkı da verilsin diye.
 
Tümü