Milliyet Sanat

Moskova'da Bir Beyefendi

<< Önceki | Sonraki >>
Moskova'da Bir Beyefendi Kitap Adı : Moskova'da Bir Beyefendi
Yazar : Amor Towles
Çevirmen : Mehmet Gürsel
Yayınevi : hep kitap
Tür : Roman
Fiyat : -
Amor Towles’un, New York Times’ın Çok Satanlar Listesi’nden uzun süre inmeyen romanı Moskova’da Bir Beyefendi, 23 Şubat’tan itibaren hep kitap logosuyla Türkiye’deki edebiyatseverlere ulaşıyor. Ustalıklı bir kurgu ile 1920’lerin nahifliğine ve zarafetine uzanan Moskova’da Bir Beyefendi, mizahi dili ve sağlam karakterleriyle de yazın dünyasına yepyeni bir soluk getiriyor.
Kitap Hakkında

1922 yılında Kont Aleksandr İlyiç Rostov, Bolşevik mahkemesi tarafından yargılanarak suçlu bulunur ve Moskova’daki lüks bir otelde ömür boyu göz hapsinde tutulmasına karar verilir. Hayatı boyunca hiç çalışmamış, sadece edebiyat ve sanatla ilgilenmiş bir aristokrat olan Rostov şimdi bir otel odasında yaşamak ve Sovyetler Birliği’nin en çalkantılı yıllarını pencereden izlemek zorundadır. Ancak hiç ummadığı bir şekilde bu daracık oda, ona çok daha zengin bir dünyanın ve çok daha doyurucu ilişkilerin kapısını açacaktır.

 

Mehmet Gürsel’in İngilizce aslından dilimize çevirdiği Moskova’da Bir Beyefendi,23 Şubat’ta hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

 

 

“Bu roman sağaltıcı bir merhem gibi. Günümüz dünyası çok karışık bugünlerde. Kont Rostov’un inceliği, nahifliği tam da özlediğimiz, ihtiyaç duyduğumuz şey.”

Ann Patchett

 

“Bizimki kadar acımasız bir döneme inat, ustalıkla kurgulanmış bu roman bizleri eski şık günlere götürüyor.”

The Washington Post

Tümü