Milliyet Sanat
Milliyet Sanat »Vitrindekiler »Kitap » Karakalem 2: Kayıpbey Efsanesi

Karakalem 2: Kayıpbey Efsanesi

<< Önceki | Sonraki >>
Karakalem 2: Kayıpbey Efsanesi Kitap Adı : Karakalem 2: Kayıpbey Efsanesi
Yazar : N. İpek Gökdel
Yayınevi : DEX
Tür : Roman
Fiyat : -
Yavuz ailesini yitirmiş, doğduğu şehirden göç etmiş bir delikanlıydı, içine işleyen tılsımlı dövmelerle yeryüzünün gelini İstanbul’un muhafızı oldu. Artık, Mevlânâ’dan Fatih Sultan Mehmet’e simyacılardan âlimlere, kutsal kitaplardan menkıbelere pek çok ustası var. Bin yıllara yayılan kadim kehanetlerin ve kerametlerin destanı, KARAKALEM Kayıpbey Efsanesi’yle devam ediyor.
Kitap Hakkında

Birinci kitapta İstanbul’un muhafızı olan Yavuz, aylardır ne şifreli dörtlükler alıyor, ne vücudundaki dövmeler ışık saçıyordu. Uzun gergin bir bekleyişin ardından, kendini bildi bileli çevresinde dolanan uğursuz kuş Karakalem Ayasofya’da yine Yavuz’un önüne çıkıverdi. İstanbul yine bir tehdit altındaydı. Ama bu kez dostları da ona inanmadı. Yani Yavuz bu sefer yalnızdı. Belli ki Deccal’i karşılayacak tarikatı çökertememişti. Bu kez savaş, Afrika’dan Avrupa’ya oradan Kudüs’e uzanacak ve inanılmaz bir soruyla noktalanacaktı.

 

N. Ipek Gökdel hakkında

Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. İletişim eğitimine devam etmek üzere gittiği İngiltere’de, eşzamanlı olarak Saatchi & Saatchi Londra ofisinde çalışma hayatına başladı. Uzun yıllar reklam sektöründe çalıştıktan sonra kendi yapım şirketini kurdu. N. İpek Gökdel, yapımcılığını ya da öykü tasarımını üstlendiği birçok televizyon projesini hayata geçirdi. Halen iletişim danışmanlığı yapmakta ve roman yazmaktadır.

Tümü