Milliyet Sanat

İslam Tarihi

<< Önceki | Sonraki >>
İslam Tarihi Kitap Adı : İslam Tarihi
Yazar : Ömer Rıza Doğrul
Yayınevi : Kapı Yayınları
Tür : Tarih
Fiyat : -
Ömer Rıza Doğrul’un uzun yıllar üzerinde çalıştığı 10 ciltlik İslam Tarihi ilk defa Kapı Yayınları’nda “Asr-ı Saadet” ve “Sadr-ı İslam” isimleriyle bir arada yayımlanıyor.
Kitap Hakkında
İslam uleması tarafından Hazreti Peygamberin hayatı hakkında muhtelif lisanlarda yazılmış pek çok kıymetli eser vardır. Fakat itiraf edilirse bugün bizim için mütalaası en ziyade faydalı olacak eser, Mevlana Şiblî tarafından kaleme alınan ve yine bu alanda ihtisas sahibi âlimlerden Süleyman Nedvî hazretlerinin kıymetli yardımlarıyla sona eren, İslam Tarihi Asr-ı Saadet unvanlı eserdir. Bu muhteşem eserde Peygamberimizin hayatına dair pek güzel malumat verilmiş, bütün hareketlerinin nasıl birer ulvi hedefe yöneldiği gösterilmiştir.
 
 
Ömer Nasuhi Bilmen Ömer Rıza Bey biraderimiz de o akıcı ve gönül okşayıcı kalemi ile tercümeyi canla başla ve seve seve okunulacak bir hâle soktuğu gibi bazı yerlerde faydalı ilavelerle eseri ikmal etmiş, her iki müellifle de ahengi sağlayarak müstesna bir iş yapmıştır. Hepsinden Allah razı olsun.
 
Tümü