Milliyet Sanat

Hegel

<< Önceki | Sonraki >>
Hegel Kitap Adı : Hegel
Yazar : Frederick Beiser
Yayınevi : Alfa Yayınları
Tür : Hobi
Fiyat : -
Frederick Beiser’ın, Hegel’in felsefesinin, düşüncesinin bütün temel görünümlerini içeren kapsamlı kitabı Hegel Alfa Yayınları’ndan çıktı.
Kitap Hakkında

Hegel ve onun çağdaşları üzerine otuz yıllık bir yansımanın sonucunda ortaya çıkan bu kitap sadece Hegel uzmanları değil onunla ilk kez tanışacak olan okurlar da düşünülerek hazırlandı.

 

 

Frederick Beiser, filozofun yaşamına ve dönemine genel bir çerçevede değinirken, Hegel’in düşüncesini Alman Romantizmi bağlamında değerlendirip Spinoza, Kant ve dönemin diğer düşünürleriyle olan ilişkisinin önemini açıklıyor. Ardından Hegel felsefesinin yapı taşı olarak kabul edilen metafizik kavramını inceliyor. Hegel’in düşünce dünyasına en büyük katkısı olarak görülen diyalektiği de anlaşılır bir biçimde açıklayan Beiser, Hegel’in toplumsal ve siyasi düşüncelerine değinip düşünürün mirası üzerine yazılmış önemli bir bölümle çalışmasını noktalıyor.

 

 

“Hegel’in çalışmalarını geniş bir açıdan ele alırken her düzeyden okuyucu için de uygun konular seçilmiş.”

–Robert Stern, Sheffield Üniversitesi

 

 

“Hegel felsefesine giriş yapmak isteyen öğrenciler için son derece değerli bir kaynak kitap.”

–Sean Sayers, Kent Üniversitesi

 

 

“Kolay anlaşılır ve ayrıntılı bir çalışma. En güçlü yanı da Hegel felsefesini çevresindeki öğelerle birlikte ele alması.”

–Paul Redding, Sydney Üniversitesi

Tümü