Milliyet Sanat

Hamilelik ve Doğum

<< Önceki | Sonraki >>
Hamilelik ve Doğum Kitap Adı : Hamilelik ve Doğum
Yazar : Banu Çiftçi
Yayınevi : Destek Yayınları
Tür : Sağlık
Fiyat : -
Mesleğinin yanı sıra Afrika ülkelerinde gönüllü doktorluğu ile her yaştan milyonlarca kadına ilham veren TEDx konuşmacısı, yazar ve televizyon sunucusu olan Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Operatör Doktor Banu Çiftçi’nin “Hamilelik ve Doğum” adlı ilk kitabı Destek Yayınları’ndan çıktı.
Kitap Hakkında

“Tebrikler hamilesinizHayat hiç bu kadar anlamlı, hiç bu kadar sürprizlerle ve sorularla dolu olmamıştı sizin için. Kısacık gibi görünen, eşsiz ve unutulmaz bu sürecin her ne kadar acemisi gibi hissetseniz de aslında bir kız çocuğu olarak dünyaya geldiğinizden beri bedeniniz anne olmaya hazırladı kendini.”


Her alanda bir rehber olma niteliği taşıyan kitap, gebelik ve doğum ile ilgili akıllardaki sorulara hiçbir detay atlamadan cevap veriyor.  Yalın dili ve anlaşılır anlatımıyla herkesin yararlanabileceği Hamilelik ve Doğum, anne olmak isteyen kadınların eşsiz deneyimi boyunca bebeğin gelişim evrelerinden beslenmeye, düzenli egzersizlerden güzellik, bakım ve estetik uygulamalara, doktor kontrollerinden endişe yönetimine kadar çok yönlü, geniş bir alanda anne adaylarına rehberlik ediyor.

 

“Yeryüzü Doktorları” ve “Tüm Afrika’nın DostlarıDerneği” ile sahra altı Afrika’da gönüllü doktor olarak çok sayıda hastayı muayene ve ameliyat ederek genç hekimlere de ilham olmaya devam eden Çiftçi, Anne-çocuk sağlığı için hazırlamış olduğu projeleriyle çok sayıda anne adayına ulaşmakta. İlk kitabının yanı sıra hazırladığı e-bülten, YouTube kanalı ve mobil telefon uygulamaları (iOS ve Android) “Op. Dr. Banu Çiftçi’yle Hamilelik”le anne adaylarının sağlıklı ve bilinçli bir gebelik ve doğum süreci geçirmelerine yardımcı olmakta.

Tümü