Milliyet Sanat

Fırtına Takvimi

<< Önceki | Sonraki >>
Fırtına Takvimi Kitap Adı : Fırtına Takvimi
Yazar : Jale Sancak
Yayınevi : hep kitap
Tür : Roman
Fiyat : -
2014 Duygu Asena Roman Ödülü sahibi Fırtına Takvimi, geçtiğimiz günlerde yeni romanıyla okurlarıyla buluşan Jale Sancak’ın ilk romanı. Fırtına Takvimi, yeni kapak tasarımı ve hep kitap logolu yeni baskısıyla 12 Ocak’tan itibaren raflarda!
Kitap Hakkında
Haldun Taner Öykü Ödülü ve Duygu Asena Roman Ödülü gibi ödüllerin sahibi Jale Sancak; öykü kitabı Belki Yarın’ı 2016’da, yeni romanı Uyanan Güzel’i ise geçtiğimiz aylarda hep kitap aracılığıyla okurlara ulaştırdı. hep kitap şimdi de, Sancak’ın ilk romanı, 2014 Duygu Asena Roman Ödülü’nün sahibi Fırtına Takvimi’ni yeni kapağıyla yeniden yayımlıyor.
 
Yelnehir, Doğu’nun ücra bir köşesinde, fırtınaların eksik olmadığı bir kasaba. Yaşam şartlarının zaten çok zor olduğu kasabada, bir avuç insanın kaderi acı bir olayla kesişir. 
 
Kevser ile Halil birbirlerine aşkla bağlı olsalar da yoksulluğun, çaresizliğin pençesinde kıvranmaktadırlar. Yüksek ateşle kasabanın hastanesine götürdükleri kızları Berru’nun ölümüyle iyice yıkılırlar. Kızlarının ölümünden, büyükşehirden kasabaya tayin edilmiş doktor Levent’i sorumlu tutan ve adalet arayan Halil’in başına gelmedik kalmaz: Karakolda dayak yer, aşağılanır ve çevresinden iyice kopar.
 
Doktor Levent’in karısı Süreyya, rüzgârın hiç dinmediği bu küçük kasabada çok mutsuzdur. Küçük Berru’nun ölümü, evliliğini ve kendi hayatını sorgulamasına yol açar. Levent’le gizli bir ilişki yaşayan hemşire Nur da geçmişiyle barışabilmek için iç hesaplaşma yoluna gitmek zorunda kalır.
 
Geçmişin ve şimdinin travmalarıyla başa çıkmaya çalışan insanların yürek parçalayan hikâyeleri, usta edebiyatçı Jale Sancak’ın kalemiyle Fırtına Takvimi’nde hayat buluyor.
 
Tümü