Milliyet Sanat

Erkekler Kitabı

<< Önceki | Sonraki >>
Erkekler Kitabı Kitap Adı : Erkekler Kitabı
Yazar : Kolektif
Yayınevi : Everest Yayınları
Tür : Politika
Fiyat : -
Bir barda ortaya çıkan çılgın bir fikir, dünya çapında yazarlara gönderilen iddialı bir ricaya; seksen orijinal hikâyeden oluşan bir seçkiye; yani Erkekler Kitabı’na dönüştü.
Kitap Hakkında

Bu seçkideki seksen hikâye kimi zaman komik, kimi zaman pişmanlık dolu. Korku, aşk, hırs, şehvet, kahkaha ve seks üzerineler. Günümüzde erkek olmanın ne demek olduğunu anlatıyorlar.

 

Everest Yayınlarıetiketiyle raflarda yerini alanErkekler Kitabı, Esquire dergisi ve dünyanın dört bir yanından insan hikâyeleri toplayarak köprüler kurmayı hedefleyen Narrative 4 organizasyonunun projesi kapsamında oluşturulan seksen yazarlı bir Colum McCann seçkisi.

 

Aralarında John Berger, Salman Rushdie, Geoff Dyer ve Khaled Hosseini gibi isimlerin de bulunduğu yazarlar erkekliğin kaygan zemininde dolaşıyor ve erkek olmanın ne anlama geldiği üzerine düşünüyor.

 

Bazı erkekler öğrenirken bazıları gerekli dersleri alamıyor, bazıları başarılı bazıları yenilmiş, bazıları yolunu kaybetmiş bazılarıysa nereye varmak istediğini iyi biliyor…

 

Bu metinler yalnızca erkeklik ve nasıl erkek olunur hakkında değil, aynı zamanda bütün karmaşıklığı, belirsizliği, hataları ve güzelliğiyle insan olmak hakkında.

 

Farklı kökenlere ve tarzlara sahip yazarların bir araya geldiği Erkekler Kitabı, “bir erkeği erkek yapan nedir” sorusuna çok sesli bir yanıt niteliğinde.

Tümü