Milliyet Sanat

Dünyanın En Komik Adamı

<< Önceki | Sonraki >>
Dünyanın En Komik Adamı Kitap Adı : Dünyanın En Komik Adamı
Yazar : Cary Fagan
Çevirmen : Damla Kellecioğlu
Yayınevi : Tudem
Tür : Roman
Fiyat : 18
Ödüllü yazar Cary Fagan’ın yeni romanı Dünyanın En Komik Adamı, kardeşler arası çekişme, yeni arkadaşlar edinme, yardımlaşma ve dayanışma gibi konuları hem duygusal hem mizahi bir olay kurgusu içinde ele alıyor.
Kitap Hakkında

Şapkada Eriyen Bay Karpkitabının ödüllü yazarı Cary Fagan’ın çocukken ailesiyle çıktığı seyahatlerden esinlenerek kaleme aldığı yeni kitabı Dünyanın En Komik Adamı, Tudem Edebiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı.

 

10 yaş ve üzeri kitapseverlerin bir solukta okuyacağı Dünyanın En Komik Adamı, kardeşler arası çekişme, yeni arkadaşlar edinme, koşulsuz yardımlaşma ve dayanışma gibi konuları hem duygusal hem mizahi bir dille anlatıyor.

 

Ailesiyle birlikte Kanada’nın Toronto kentinde mütevazı bir yaşam süren on bir yaşındaki Norman’ın başı, ağabeyleriyle ve kış mevsimiyle derttedir. Fakat bir AVM’nin düzenlediği “Fantastik Drajeler” yarışmasından 1.000 dolar ödül kazanınca işler onun için değişir. Acaba kazandığı parayla ne yapacaktır? Onun tek bir dileği vardır: Ailesiyle, “şahane ötesi” bir tatile çıkmak. Tropik iklimli, bol güneşli Miami’de bir haftalık tatil, hem aile üyelerinin hem de tatilde tanıştıkları “Dünyanın En Komik Adamı” Mort Ziff’in hayatında yepyeni bir sayfa açacaktır.

 

Cary Fagan’ın yalın, samimi üslubu ve ince mizahıyla örülüDünyanın En Komik Adamı, okurlarını soğuk diyarlardan alıp tropik bir tatil beldesine götürüyor ve hikâyenin satır aralarında ekliyor:

 

Her ne yapmış olursa olsun, herkes ikinci bir şansı hak eder...

 

"Mükemmel bir durulukla işlenmiş harika bir kitap.” Kirkus Reviews

 

"Alışılmadık, abartısız ve büsbütün komik... Fagan demode bir tatil macerasını ustalıklı ve zarif bir hazineye çevirmiş!” CM Magazine

Tümü