Milliyet Sanat

Audrey ve Bill

<< Önceki | Sonraki >>
Audrey ve Bill Kitap Adı : Audrey ve Bill
Yazar : Edward Z. Epstein
Çevirmen : Seçil Ersek Ümitvar
Yayınevi : Artemis Yayınları
Tür : Anı - Biyografi
Fiyat : -
Artemis Yayınları, New York’lu yazar Edward Z. Epstein’ın beyaz perdenin unutulmaz iki ismi Audrey Hepburn ve William Holden’ın tutkulu aşklarını kaleme aldığı Audrey ve Bill adlı romantik biyografisini Türkçede yayınladı.
Kitap Hakkında
Audrey ve Bill, döneme ışık tutan ayrıntıları ve Audrey Hepburn’un özel hayatının hiç bilinmeyenleri ile okuru bu aşk öyküsünün içine sürükleyecek.
 
“Audrey, Bill’in isyankar bir çocuk, huzursuz bir ruh olduğunu duyduğunda şaşırmayacaktı. Bill onu sevdiğini hiç söylemeyen babasına kendini kanıtlamak istiyordu.” Geçmiş yaraları ve şöhretin getirdiği yükle başetmeye çalışan iki yıldızın mutluluğu birbirlerinde arayışları ve hüsranları insanın içini titretecek.
 
Sette Başlayan Masalsı Bir Aşk
 
Beyaz perdenin unutulmaz efsaneleri Audrey Hepburn ve William Holden arasındaki hayat boyu süren aşk ilk kez tüm ayrıntılarıyla karşınızda.
 
1954’te, Hepburn ve Holden, Amerika’nın en sevilen isimlerindendi. O yıl ikisi de Oscar kazandı ve birlikte, film ve moda dünyasını bugün bile büyülemeye devam eden Sabrina filmini çektiler.
 
“Audrey ve Bill”, iki yıldızın tanıştıkları anda aralarında doğan büyük aşkı anlatıyor. Sette başlayan aşk başta kısa ömürlüydü belki ama iki yıldızın hayatında da bir dönüm noktası olacaktı. 1950’ler ve 1960’lar Hollywood’unu arka planına alan bu masalsı ilişki birden fazla kişinin hayatını etkileyecekti.
 
Kapsamlı bir araştırma ve eski dostlar, rol arkadaşları, stüdyo çalışanları ile yapılan özel röportajlarla hazırlanan Audrey ve Bill’de yazar Edward Z. Epstein, iki yıldızın özel hayatına ve yaşadıkları parıltılı döneme yepyeni bir bakış açısıyla ışık tutuyor.
 
“Epstein iki yıldızın da insani tarafına ustalıkla değiniyor. Güzel yazılmış bir aşk hikayesi ve çifte biyografi.”
-Bill Bliss, Rage Monthly
Tümü