Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Sinema » UNIQ Açıkhava Film Festivali başlıyor

UNIQ Açıkhava Film Festivali başlıyor

UNIQ Açıkhava Film Festivali başlıyor10 Haziran 2019 - 02:06
Miles and Smiles QNB Finansbank’ın sponsor olduğu, UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliği ile bu yıl 5. si düzenlenen Açıkhava Film Festivali 12 Haziran – 15 Eylül arası sinemaseverlerle buluşacak.

UNIQ İstanbul, gelenekselleşen Açıkhava Film Festivali’ni 12 Haziran akşamı Freddie Mercury’nin hayatını konu alan ve 4 dalda Oscar ödüllü Bohemian Rhapsody filmiyle görkemli bir şekilde başlatıyor.

 

Her geçen yıl daha büyük beğeni kazanan festival ile binlerce sinema tutkununu ağırlayan UNIQ İstanbul, Başka Sinema iş birliğiyle bu yıl da sanatseverlere 50’si uzun metraj, 10’u kısa metraj olmakta üzere, 60 yapım ile dopdolu bir program sunuyor.

 

Dünyaca ünlü yerli ve yabancı ödüllü filmlerle zenginleştirilmiş programda Sundance, Berlin, Venedik ve Cannes gibi dünyanın önde gelen film festivallerinde gösterilmiş;Ralph Fiennes, Lukas Dhont, Nadin Labaki, Yorgos Lantimos ve Pawel Pawlikowski gibi usta yönetmenlerin eserleri öne çıkıyor.

 

UNIQ İstanbul Genel Müdürü Sonay Yücel: ‘Başka Sinema işbirliği ile unutulmayacak bir film seçkisi hazırladık. UNIQ İstanbul olarak sinemaseverleri açıkhavada yerli ve yabancı ödüllü filmlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.’ dedi. Başka Sinema Direktörü Azize Tan ise: ‘Uzun süren çalışmalar ardından bu özel seçkiyi hazırladık ve geçtiğimiz sinema sezonunun en iyi filmlerini bir araya getirmeye çalıştık. İzleyicilerimiz dünya sinemasına yön veren yönetmenlerin filmlerini açıkhavada izleme şansına kavuşacak.’ dedi.

 

Birbirinden özel sinema seçkileriyle ve etkinlikleriyle hazırlanmış bu programla sinemanın kalbi UNIQ Açıkhava’da atacak.

 

UNIQ Açıkhava Haziran programı

12 Haziran Bohemian Rhapsody
 
13 Haziran The Favourite
 
16 Haziran Mirai
 
18 Haziran Burning
 
19 Haziran Sibel
 
20 Haziran Border
 
25 Haziran Girl
 
26 Haziran Everybody Knows
 
27 Haziran US
 
28 Haziran White Crow