Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Zorlu PSM 5 yılda 2 milyon sanatseveri ağırladı

Zorlu PSM 5 yılda 2 milyon sanatseveri ağırladı

Zorlu PSM 5 yılda 2 milyon sanatseveri ağırladı12 Ekim 2018 - 11:10
Zorlu PSM, Ekim ayında 5. yılını kutluyor. Açıldığı ilk günden bu yana, birçok büyük prodüksiyona, unutulmaz etkinlik ve performansa imza atan Zorlu PSM, 5 yıl boyunca 5 bin etkinlikte toplamda 2 milyondan fazla sanatseveri ağırladı.

Sahip olduğu sahne çeşitliliği ve teknik altyapısı ile alanında Avrupa’nın önde gelen performans mekanları arasında yer alan Zorlu PSM, geride bıraktığı 5 yılda ev sahipliği yaptığı etkinlikler ve işbirliği yaptığı kuruluşlarla kültür sanat sektörünün merkezinde konumlandı. Yılın 365 gününde, sanatseverlerin buluşma adresi haline gelen Zorlu PSM önümüzdeki dönemde, dünyaca ünlü yabancı sanatçı ve prodüksiyonlar kadar, yerli potansiyel yeteneklere de yer verecek.

 

PSM’de bugüne kadar 5 bin etkinlik gerçekleşti; 10’un üzerinde müzikal ve festival izleyicisiyle buluştu.

Zorlu PSM, şimdiye kadar 10’un üzerinde festival, yine 10’un üzerinde müzikal, 800’ün üzerinde büyük konser, 50’den fazla farklı tiyatro topluluğunun oyununa, 400’e yakın kurumsal etkinliğe ve yüzlerce film gösterimiyle toplamda 5.000 etkinlikte 2 milyon sanatseveri ağırladı. Bu 5.000 etkinlikle Zorlu PSM, 5 yıllık süreçte Türkiye’de kültür-sanat ve eğlence sektöründeki içeriklerin yaklaşık %15’ini üretti; Türkiye ortalamasının %53 olduğu tiyatro alanında %96 doluluk oranıyla toplamda 410 bin tiyatroseveri konuk etti.

 

Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas: “Zorlu PSM, binlerce insanın buluşması noktası. Burası, dünyaya sahne olan bir kültür sanat merkezi.”

Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas, “Zorlu PSM, 5 yılda ürettiği etkinliklerle kültür sanatın merkezi olan, çeşitliliği ile her yaştan sanatseveri ağırlayan, yaklaşık 130 kişilik ekibi ve etkinliklerde görev alan çoğunluğu öğrencilerden oluşan dönemsel çalışanlarla bir sezonda 10.000 kişinin istihdam edildiği bir habitat. Türkiye’de kültür-sanat alanında yapılan faaliyetlere bakıldığında yaklaşık 3,5 milyon bilet satılıyor. Bunun yaklaşık % 15’ini Zorlu PSM olarak bizim sağladığımızı söyleyebiliriz. Bu bizim için çok büyük başarı. Önümüzdeki dönemde de gücümüzün yettiğince bu oranı artırmak için çalışıyoruz. 

 

İlk sürpriz: 5. yaşa özel yüzde 50 indirim kampanyası!

Zorlu PSM, kültür sanatla bir araya gelerek sanatseverlere, 12 Ekim Cuma günü, 10.00-22.00 saatleri arasında geçerli olacak müthiş bir kampanya sunuyor. “PSM 5 Yaşında” isimli kampanya dahilinde PSM organizasyonu olan tüm etkinliklerin biletleri yüzde 50 indirimle satışta olacak. 


Etiketler: Zorlu PSM  stüdyo  konser  tiyatro  gösteri