Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Yılın bileti oylaması sonuçları açıklandı

Yılın bileti oylaması sonuçları açıklandı

Yılın bileti oylaması sonuçları açıklandı29 Kasım 2018 - 10:11
21 ülkede aynı anda gerçekleşen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Yılın Bileti” oylamasında 2018’in en beğenilenleri kültür, sanat ve eğlence tutkunları tarafından seçildi. Ödüller, UNIQ İstanbul’da gerçekleşen ödül töreninde sahiplerini buldu.

Sanatseverler, 5 – 11 Kasım tarihleri arasında bir hafta boyunca Biletix’in resmi internet sitesi www.biletix.com’da, 2018 yılında gerçekleşen etkinlikler arasından oylama yaparak yılın biletini seçti. 2018’in en beğenilen erkek sanatçısı, enerjik sahne performansı ve popüler şarkılarıyla Edis olurken,en beğenilen kadın sanatçısı ise aynı dalda geçen senenin de galibi olan Sıla oldu.

 

Son 3 yıldır yılın erkek sanatçısının Tarkan olduğu oylamada bu yıl halk oylarıylaEdis en beğenilen erkek sanatçı seçildi. Geceye katılarak ödülünü Biletix Genel Müdürü Kemal Erdine’nin elinden alan Edis, ‘Şarkılarınız dinlenebilir, radyoda denk gelinebilir, bir gün de ünlü olabilirsiniz ama eğer bir kitle sizin biletinizi almak için emek harcıyorsa o zaman gerçek bir yoldasınız demektir benim için o yüzden herkese çok teşekkür ediyorum’ dedi. En beğenilen kadın sanatçı seçilen Sıla’ nın ödülünü ise geceye katılan menajeri Serkan Güney aldı.

 

Nick Cave, Shakira, Massive Attack gibi birbirinden ünlü dünyaca isimlerin de ağırlandığı 2018’de, en beğenilen yabancı sanatçı müzik türlerinin sınırlarını zorlayan, farklı ve yenilikçi tarzını İstanbul’da Türk hayranlarıyla paylaşan Imagine Dragons oldu. Bu sene festivaller Edirne’den Van’a kadar Türkiye’nin her bölgesine ulaştı ve yerli-yabancı birbirinden ünlü isimleri ağırladı. Festival tutkunlarının favorisi ise bu yıl ilk kez düzenlenen GezginFest Van olarak belirlendi. Sahne sanatları kategorisinde tiyatro severlerin en beğendiği oyun, dünyaca ünlü aynı adlı romandan uyarlanan 39 Basamak olurken, en beğenilenmüzikal,bir film olarak tanınan ve müzikal versiyonu en az beyaz perdedeki hali kadar sevilen Ghostthe Musical seçildi. En beğenilen stand-up/komedi sanatçısı dalında birinciliği, sosyal medyadaki başarısını sahnelere taşıyan Kaan Sekban aldı.

 

Oylamaya katılan sanatseverler, sadece bu yılın en beğenilenlerini seçmekle kalmadı, aynı zamanda 2019’da sahnede görmek istedikleri performansları da Biletix ile paylaştı. Paylaşılanlar arasında Tarkan, Zeytinli Rock Festivali, Tom Odell, Fazıl Say ve Türk izleyicisinin yıllardır sabırla beklediği Coldplay zirvede yer aldı.

Etiketler: edis  sıla  Yılın Bileti