Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Son Ses yarışmasının kazananı belli oldu

Son Ses yarışmasının kazananı belli oldu

Son Ses yarışmasının kazananı belli oldu16 Mayıs 2018 - 01:05
“FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”nın kazananı belli oldu. Vodafone FreeZone Stüdyo’da Simge ve Gökhan Türkmen’in jüri koltuğunda oturduğu büyük finali Umur Doma kazandı.

Vodafone FreeZone’un Türkiye’nin yeni genç sesini belirlemek amacıyla düzenlediği “FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”nda sonuçlar belli oldu. Simge ve Gökhan Türkmen’in jüri koltuğunda oturduğu büyük finalde Aşarhan Büyükgenç, Aşkın Derya Yılmaz, İnci Gürün, Umur Doma ve ZABLIN yarıştı. Vodafone FreeZone YouTube kanalından canlı yayınlanan yarışmayı halk oylamasıyla Umur Doma kazandı. Yaklaşık 3 bin 500 kişi arasından Türkiye’nin yeni genç sesi seçilen Umur Doma, single çıkarma şansı da yakaladı.

 

“FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”nın büyük finali, Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, GNL Entertainment’ın Kurucusu ve CEO’su Alp Çağrı Günal, Simge ve Gökhan Türkmen’in katılımıyla Vodafone FreeZone Stüdyo’da düzenlendi. Sunuculuğunu Jess’in yaptığı geceye, Simge ve Gökhan Türkmen de performanslarıyla renk kattı.

 

 

“Hedefimiz, 5 yılda 20 bin genç müzisyene single çıkarma şansı tanımak”

Yarışmayı değerlendiren Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, şunları söyledi:Türkiye’de en büyük hayali sahneye çıkmak ve müziğini geniş kitlelere duyurmak olan pek çok gencimiz var. Vodafone FreeZone olarak, bu gençlere yeteneklerini sergileme, ünlü isimlerden koçluk alarak kendilerini geliştirme ve single çıkarma şansı sunmak istedik. Bu hedefle, ‘FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması’nı düzenledik. Yarışmamız, tahminimizden büyük ilgi gördü ve 81 ilden 3 bin 500’e yakın başvuru aldık. ‘FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması’nı önümüzdeki yıllarda da düzenlemek istiyoruz. Hedefimiz, 5 yılda 20 bin genç müzisyene single çıkarma şansı tanımak. Başta yarışmamızın birincisi Umur Doma olmak üzere tüm yarışmacı gençlerimizi tebrik ediyoruz.”

 

 

Canlı yayın 2 milyondan fazla izlenmeye ulaştı

 

“FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”na 81 ilden yaklaşık 3 bin 500 başvuru oldu. En çok başvuru 1.018 başvuruyla İstanbul’dan geldi. Yarışma için ülkenin dört bir yanında toplam 55 binden fazla oy kullanıldı. Amatör yarışmacıların Vodafone FreeZone YouTube kanalındaki videolarının izlenme sayısı 2 milyondan fazla oldu. Yarışmaya katılanların yüzde 40’ı erkek, yüzde 60’ı kız öğrencilerden oluştu. Canlı yayınlanan büyük final 2 milyondan fazla izlenmeye ulaştı.