Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Salon'da bu hafta

Salon'da bu hafta

Salon'da bu hafta13 Mart 2018 - 10:03
Salon bu hafta The Turbans, Lambert & Stimming ve King Gizzard & The Lizzard Wizard konserlerine ev sahipliği yapacak.

Salon’da karnavala dönüşecek bir konserle The Turbans dinleyicisiyle buluşuyor

Uluslararası müzik maceraperestleri The Turbans, Türkiye, Bulgaristan, İsrail, İran, İspanya, Yunanistan ve İngiltere’den müzisyenlerden oluşuyor. Levanten ve Balkan kültürel mirası ve antik melodilerden beslenip 21. yüzyıl için özgün müzik üreten ekip, yoğun turne programları ve katıldıkları festivallerle Hong Kong’dan Hindistan’a gezmedik kıta bırakmayan ve hatrı sayılır bir kitle edindi. The Turbans, efsanelerin prodüktörü Jerry Boys ile kaydettiği ve bir Indiegogo kampanyası yardımıyla tamamladıkları, Six Degrees Records üzerinden 23 Mart’ta yayımlanacak ilk albümünden şarkılarla ilk defa Salon’da. İzleyicisini sahnede yarattığı karnaval ortamına davet eden The Turbans’ın 16 Mart Cuma akşamı 22.00’da başlayacak konserin biletleri ayakta 55 TL, öğrenci 45 TLolmak üzereBiletix satış kanallarıve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

http:/

Lambert x Stimming techno ve avangart klasiklerden oluşan “Exodus” ile elektronik müzik tutkunları için sahnede

Diynamic Music’in kıdemli prodüktörü Stimming ile piyanist ve besteci Lambert’in ortak projesi Stimming x Lambert, elektronik müzikten vazgeçmeyenler için Salon’a geliyor. 10 yaşında keman, piyano ve davul çalmaya başlayan, 16 yaşında elektronik müzik prodüksiyonlarına imza atan Martin Stimming, 19 yaşında Hamburg’a taşındı ve burada kült prodüktörler Solomun ve Adriano; ayrıca yeni kurdukları Diynamic Music ile tanıştı. Kısa sürede gece kulüplerinin vazgeçilmez isimlerinden biri haline geldi. Lambert ise sahneye Sardunya yapımı boğa maskesiyle çıkan, caz piyano aşığı bir piyanist ve besteci olarak tanınıyor. 2014’te Berlin bazlı plak şirketi Staatsakt etiketiyle yayımlanan ilk albümünün mix ve düzenlemesinin altında Nils Frahm imzası olunca dikkatleri iyice üzerine çekti. Solo avangart piyano çalışmalarına devam eden Lambert’ın Stimming ile tanışmasıyla ortaya ‘Exodus’ başlıklı, minimal techno ve avangart klasik esintiler içeren bir albüm çıktı. Albümün turnesi kapsamında Salon sahnesindeler. Kiasmos seviyorsanız bu ikiliye bayılacaksınız. minimalismus+ kapsamında, 17 Mart Cumartesi akşamı 22.30’da başlayacak etkinliğin biletleri ayakta 55 TL, öğrenci 45 TLolmak üzereBiletix satış kanallarıve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 

King Gizzard & The Lizard Wizard tüm biletleri tükenen üç konserle Salon’da

Rock dünyasının son zamanlardaki en iyi projeleri arasında yer alan King Gizzard & The Lizard Wizard, %100 Müzik konserleri kapsamında üç gece üst üste Türkiye’de ilk kez Salon’a konuk olacak. Hayranlarının yoğun ilgisini karşılıksız bırakmayan Tame Impala, Pond, Jagwar Ma gibi isimleri hayatımıza sokan kutsal coğrafya Avustralya’da 2011’de kuruldan King Gizzard & The Lizard Wizard, 60’lardaki saykedelik müzik patlamasını hatırlatan çiğ ve kirli kayıtlarıyla, eskiye gönderme yapan yepyeni bir proje olarak hayata geçti. Bir yıla üç albüm sığdıran grup, türden türe atlayan ve bambaşka konseptler denedikleri albümleri ve neredeyse kişiye özel ürettikleri evladiyelik plaklarıyla dünya çapındaki bilinirliklerini hızla arttırdılar. Yakından tanıdıkları Türk ezgileri, Aşık Veysel esintileri onları Türkiye’deki dinleyiciye daha da yakınlaştırdı. Yıllardır gelmek istedikleri İstanbul’a, sonunda Salon aracılığıyla adım atacaklar. King Gizzard & The Lizard Wizard’ın 13, 14 ve 15 Mart konserlerinin biletleri tamamen tükenmiştir.

Grubun 5 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilecek konserinin biletleri 9 Mart Cuma günü saat 10.30’dan itibaren biletler, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den, Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında temin edilebilecek.