Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Popun yeni yıldızı Camila Cabello'nun albümü çıktı

Popun yeni yıldızı Camila Cabello'nun albümü çıktı

Popun yeni yıldızı Camila Cabello'nun albümü çıktı12 Ocak 2018 - 01:01
“Havana” şarkısıyla tüm dünyada listelerin zirvesine çıkarak 2017’ye damga vuran pop müziğin yeni süperstarı Camila Cabello’nun ilk solo stüdyo albümü “Camila” Sony Music etiketiyle bugün yayımlandı.

2016 sonunda Fifth Harmony’den ayrıldıktan sonra Mayıs 2017’de yayımlanan “Crying in the Club” şarkısı ile solo kariyerine hızlı bir giriş yaparak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran 20 yaşındaki pop yıldızı Camila Cabello’nun kariyerine asıl ivmeyi kazandıran ise “Havana” şarkısı oldu.

 

11 parçadan oluşan “Camila” albümünden single olarak yayımlanan ilk şarkı olan ve Atlantalı hip-hop sanatçısı Young Thug’ın Camila’ya eşlik ettiği “Havana”, kısa sürede dünya çapında bir mega hit’e dönüştü. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 80’den fazla ülkenin listelerinde 1 numaraya yerleşen “Havana”, Spotify’da 545 milyon dinlenme ile Camila Cabello’ya 2017’nin en çok dinlenen 4. sanatçısı ünvanını kazandırırken şarkının kısa film tadındaki eğlenceli video klibi ise yaklaşık 2 aylık bir sürede 427 milyon izlenmeye ulaştı.

Aralık başında ilk solo stüdyo albümünün adını, kapağını ve çıkış tarihini takipçilerine duyurduktan sonra paylaştığı iki yeni single çalışması “Never Be the Same” ve “Real Friends” de hem Camila hayranlarından hem de eleştirmenlerden tam not aldı.

Etiketler: Camila Cabello  Havana  Sony Music  Camila  pop  müzik