Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Jay-Jay Johanson ve Hooverphonic için yoğun ilgi

Jay-Jay Johanson ve Hooverphonic için yoğun ilgi

Jay-Jay Johanson ve Hooverphonic için yoğun ilgi05 Kasım 2018 - 02:11
Zorlu PSM 14 Şubat'ta Jay-Jay Johanson, 28 Şubat'ta da Hooverphonic konserlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Etkinliklerin biletlerinin tükenmesi üzerine 15 Şubat'ta Jay-Jay Johanson 1 Mart'ta da Hooverphonic yeniden sahnede olacak.

Romantik şarkıların sesi: Jay-Jay Johanson

Ünü İsveç’ten dünyaya yayılan, 1996 yılında başladığı müzik kariyeri boyunca “Far Away”, “Believe in Us”, “So Tell the Girls That I’m Back in Town” gibi dillerden düşmeyen şarkılara ve sayısız albüme imza atan Jay-Jay Johanson, 14 & 15 Şubat tarihlerinde Studio’ya konuk oluyor. Trip-hop’tan electro clash’e, downtempo’dan indie’ye birçok türe dokunan sanatçı sınır tanımayan müziğiyle dikkat çekiyor. Johanson, jazzy ve trippy vokalleriyle konserlerinde karanlık ve mistik bir atmosfer yaratmayı başarıyor.

 

Belçika’dan yükselen trip-hop efsanesi: Hooverphonic

Trip-hop’un Belçika’dan yükselen sesi Hooverphonic, 28 Şubat ve 1 Mart’ta, iki gece üst üste Studio’ya konuk olmaya hazırlanıyor. 1995 yılında Alex Callier ve Raymond Geerts’in bir araya gelmesiyle kurulan topluluk, 23 yıllık kariyerlerine “Mad About You”, “Eden” ve “Amalfi” gibi listeleri alt üst eden başyapıtlar sığdırdı. “2 Wicky” adlı şarkılarının Bernardo Bertolucci’nin “Çalınmış Güzellik” filminde kullanılmasıyla dünya çapında üne kavuşan Hooverphonic, son albümleri “In Wonderland”i 2016 yılında sevenleriyle buluşturdu.

 

İsveç’ten dünyaya uzanan yetenek Jay-Jay Johanson’ın 15 Şubat konserinin ve trip-hop, ambient ve electronica’yı eşsiz tarzlarıyla harmanlayan Hooverphonic’in 1 Mart’ta gerçekleşecek konserinin biletleri Zorlu PSM gişelerinde, www.zorlupsm.com ve www.biletix.com adreslerinde satışta.

 

Jay-Jay Johanson

Tarih: 14 Şubat 2019

Saat: 20.30

Yer: Studio

 

Tarih: 15 Şubat 2019

Saat: 20.30

Yer: Studio

 

Hooverphonic

Tarih: 28 Şubat 2019

Saat: 20.30

Yer: Studio

 

Tarih: 1 Mart 2019

Saat: 20.30

Yer: Studio