Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » İzmir'de Leila Martial Trio konserine büyük ilgi

İzmir'de Leila Martial Trio konserine büyük ilgi

İzmir'de Leila Martial Trio konserine büyük ilgi13 Mart 2018 - 11:03
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin izleyicileri 12 Mart 2018 akşamı AASSM’de olağanüstü bir müzik deneyimi yaşadı.

İzmir Fransız Kültür Derneği işbirliği ile yapılan Leïla Martial Trio konserinde, sesini eşi benzeri olmayan bir enstrüman gibi kullanan Leïla Martial, dinleyenlerini mest etti.  Pierre Tereygeol'in ateşli gitar soloları ve Eric Perez'in kontrollü bir şelaleye dönüşen ritimleri ile eşlik ettiği Leïla Martial, ikinci albümleri Baabel’den parçalar seslendirdi.

Çılgınlıktan huzura doğru ustaca seyreden ve beklenmedik dönüşlerle dinleyenlerini büyüleyen üç müzisyenin uyumlu birlikteliği ortaya unutulmaz bir konser çıkardı. Dinmeyen alkışlara insan sesinin ulaşılmaz güzelliğini kanıtlayan bir solo ile teşekkür eden Leïla Martial, konser sonunda albümlerini imzaladı, dileyicileri ile sohbet etti.

25. İzmir Avrupa Caz Festivali, 15 Mart 2018 Perşembe günü İzmir İsviçre Konsolosluğu işbirliği ile yapılacak VEIN Feat. Aarhun Jazz Orchestra konseri ile devam edecek.