Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » İDSO Güney Amerika turnesine çıkıyor

İDSO Güney Amerika turnesine çıkıyor

İDSO Güney Amerika turnesine çıkıyor13 Haziran 2017 - 12:06
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili'de toplam altı konser verecek
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Dr. Martin Ochs Konzert und Tourneemanagement organizasyonuyla 18 ve 30 Haziran tarihleri arasında Güney Amerika kıtasında büyük bir konser turnesine çıkacak.
 
Turne kapsamında Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili’nin birbirinden güzel konser salonlarında müzikseverlerle buluşacak İDSO, dört ülkede altı konser verecek. Aynı zamanda yaşayan en büyük fagot sanatçılarından biri olan şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin (keman) ve solist Rebekka Hartmann'a (keman) eşlik edecek İDSO, konserlerine ünlü Türk besteci Nevit Kodallı’nın eseri 'Telli Turna' Orkestra Süiti ile başlayacak. İDSO'nun Güney Amerika'yı kapsayan konser turnesi Brezilya’nın Sao Paulo ve Rio de Janeiro şehirlerinde vereceği üç konserle başlayacak. İDSO, Sao Paulo’da 20 ve 21 Haziran’da Sao Paulo Konser Salonu'nda şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin’e eşlik edecek. Brezilya’daki üçüncü konser 22 Haziran’da Rio de Janeiro’da Rio de Janeiro Belediye Tiyatrosu’nda verilecek ve İDSO bu konserde solist Rebekka Hartmann’a eşlik edecek.
 
Turne, Peru’nun başkenti Lima’daki Büyük Ulusal Tiyatro’da verilecek konserle devam edecek. İDSO, 26 Haziran’da Arjantin’in başkenti Buenos Aires’deki Teatro Coliseo'da Arjantinli müzikseverlerle buluşacak. Güney Amerika turnesinin son durağı ise Şili’nin başkenti Santiago olacak ve İDSO 28 Haziran’da Santiago Sanat Merkezi’nde son kez müzikseverlerle buluşacak.