Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » BİFO'dan Cumhuriyet Bestecilerine saygı duruşu

BİFO'dan Cumhuriyet Bestecilerine saygı duruşu

BİFO'dan Cumhuriyet Bestecilerine saygı duruşu01 Kasım 2018 - 04:11
İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 8 Kasım Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kuşak bestecilerine adanmış özel bir konser gerçekleştirecek.

Bu sezon 20. yılını kutlayan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kuşak bestecilerine adanmış bir konserde müzikseverlerle buluşuyor. Bu konserde, Türk Beşleri’nin mirasını günümüze taşımayı ilke edinmiş iki sanatçı, Gürer Aykal ve Gülsin Onay bir araya gelecek. Sanatçılarımız, imkânsızlıklar içerisinde fakat ülkelerine ve sanata olan aşklarıyla kendilerinden sonra gelen kuşaklara esin kaynağı olan Türk Beşleri’nin Türk çoksesli müziği repertuvarının altın değerindeki parçalarından oluşan bir programda müzikseverlerle buluşacak.

 

Gürer Aykalşefliğindeki BİFO’nun tenor Hüseyin Likos ve piyanist Gülsin Onay’a eşlik edeceği konserden önce, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali ile 19.00-19.40 saatleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’in Dolmabahçe Salonu’nda konserle ilgili bir söyleşi yapılacak.

 

PROGRAM

BİFO VE CUMHURİYET BESTECİLERİ

 

8 KASIM 2018 PER. 20.00

İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ICEC

 

GÜRER AYKAL şef
GÜLSİN ONAY piyano
HÜSEYİN LİKOS tenor

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi 
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

 

REY Türkiye, senfonik şiir 
ALNAR Prelüd ve İki Dans

AKSES Bir Divandan Gazel
ERKİN 1. Piyano Konçertosu, Op. 34
- Andante

- Scherzo

SAYGUN Orkestra Süiti, No. 14