Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Müzik » Aytekin Ataş'a Amerika'da ödül

Aytekin Ataş'a Amerika'da ödül

Aytekin Ataş'a Amerika'da ödül11 Mart 2019 - 05:03
Amerikan Eser Sahipleri ve Editörleri Birliği tarafından düzenlenen El Premio ASCAP 2019 ödüllerinde 2018 yılı içerisinde ABD Latin pazarında radyo ve televizyonlarda en çok çalınan 50 şarkı arasında “Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Jenerik Müziği)” eseriyle Aytekin Ataş da yer aldı.

ASCAP Latin Ödülleri (El Premio ASCAP 2019) törenine katılarak ödülünü alan ve hepimizi gururlandıran ünlü besteci Aytekin Ataş törende büyük ilgiyle karşılandı. Bu yıl ödül alan diğer sanatçılar arasında dünyaca ünlü Selena Gomez, Daddy Yankee, Cardi B ve Maluma da var. Muhteşem Yüzyıl: Kösem bölgede La Sultana adıyla yayınlanıyor. 

 

Aytekin Ataş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Draco Rosa, Milly Quezada ve Daddy Yankee gibi Latin müziğinin önemli bestecileriyle aynı etkinlikte ödül almak benim için çok değerli ve keyifliydi. ABD’deki Latin radyo ve televizyonlarında en çok çalınan şarkıların besteci ve söz yazarlarının ödüllendirildiği bu etkinlikte tek enstrümantal parçanın “Kösem Jenerik” olması bu ödülü benim için daha da anlamlı hale getiriyor." dedi

Etiketler: ASCAP  Aytekin Ataş