Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Edebiyat » İstanbul'un edebiyat şenliğine geri sayım

İstanbul'un edebiyat şenliğine geri sayım

İstanbul'un edebiyat şenliğine geri sayım17 Nisan 2017 - 12:04
9. kez düzenlenen İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, 6-11 Mayıs tarihleri arasında yerli ve yabancı 30 yazar, yayın dünyasından 20 profesyonel isim, 5 hikaye anlatıcısı ve 3 müzik grubunu edebiyatseverlerle buluşturacak
Türkiye'nin uluslararası ilk edebiyat festivali olan İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali'nin (İTEF) dokuzuncusu 'Şehir ve Hayal' temasıyla 6-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalin bu yılki programında, sekizi yurtdışından, 22’si yerli olmak üzere 30 yazar, yayın dünyasının 20 profesyonel ismi, beş hikaye anlatıcısı ve üç müzik grubu İstanbullu edebiyatseverlerle buluşacak. İTEF'in 2017 programında söyleşilerin, edebiyat panellerinin, öğrenci ve yazar buluşmalarının yanı sıra konserler, grafik performansları ve masal etkinlikleri gerçekleştirilecek. Festival 6 Mayıs Cumartesi günü özel festival açılış etkinliği ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi'nde başlayacak.
 
Uluslararası yazar ve çizerler
 
Festivalin bu seneki yabancı konukları arasında, Deli Dolu'dan çıkan 'Soluğun Mucizesi' kitabıyla ismini duyuran Yunan yazar Dimitris Sotakis, kitapları Alabanda Yayınları'ndan çıkan Meksikalı yazar Jorge Zepeda Patterson, Danimarkalı yazar Josefine Klougart, İsrailli yazar Ayelet Gundar Goshen, ilk romanı 'Joyce'un Kızı' Hep Kitap tarafından yayımlanan Britanyalı yazar Annabel Abbs, Danimarkalı Carsten Jensen, çizimleriyle dikkat çeken çizer Gijs Kast ve Dimitrie Cantemir bulunuyor.
 
Bu yılki temaya uygun olarak edebiyatseverler, 'Büyüklere Masallar' isimli etkinlik kapsamında Argın Kübin, Orhan Tuncay, Arbil Çelen Yuca ve Beyza Akyüz'den yetişkin masalları dinleyecek. Etkinliklerden sonra ise KargArt'ta Steady Fingers ve Gülşen's Jazz Standards Band ile 'Sözün Hayali Müzik' konseri ve İTEF yazarlarının DJ'lik yapacağı 'DJ Kabininde Hayal' programı kitap ve müzikseverleri buluşturacak.