Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Edebiyat » Dağlarca Ödülü Sezer ve Fişekçi'nin

Dağlarca Ödülü Sezer ve Fişekçi'nin

Dağlarca Ödülü Sezer ve Fişekçi'nin13 Ekim 2017 - 11:10
Beşiktaş Belediye Başkanlığı tarafından, PEN Yazarlar Derneği ve Türkiye Yazarlar Sendikası’nın desteğiyle bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Dağlarca Şiir Ödülü'nü kazananlar açıklandı. Arife Kalender, Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Enver Ercan, Ertan Mısırlı, Haydar Ergülen ve Tarık Günersel’den oluşan Seçici Kurul oy çokluğuyla, 3. Dağlarca Şiir Ödülü’nün Çiğdem Sezer ile Turgay Fişekçi arasında paylaştırılmasına karar verdi.
 
Çiğdem Sezer “Küçük Şeyler Mevsimi” , Turgay Fişekçi ise “Nerdesin?” adlı kitaplarıyla ödüle değer görüldü. Seçici Kurul ayrıca 2018 yılının Dağlarca’nın ölümünün 10. yılı olması nedeniyle Beşiktaş Belediyesi’nin öncülüğünde ‘’Uluslararası Dağlarca Sempozyumu’’nun düzenlenmesine karar verdi. 
3. Dağlarca Şiir Ödülü töreni 15 Ekim Pazar günü Saat 18.00’de Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ödül töreni öncesinde Saat 17.00’de, 22 ressamın Dağlarca’ya bir saygı duruşu niteliğinde olan 'Dağlarca için: RESİM/SESİM' sergisinin açılışı gerçekleştirilecek.