Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Yıldız Moran'ın Zamansız Fotoğraflar sergisi Cenevre'de

Yıldız Moran'ın Zamansız Fotoğraflar sergisi Cenevre'de

Yıldız Moran'ın Zamansız Fotoğraflar sergisi Cenevre'de13 Mart 2018 - 12:03
T.C. Cenevre Başkonsolosluğu’nun düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü organizasyonu çerçevesinde yapılan “Yıldız Moran’ın Zamansız Fotoğraflar” sergisi, EPOS 7 Derneği’nin desteğiyle gerçekleşti.

T.C., Cenevre Başkonsolosu Mehmet Sait Uyanık ve saygıdeğer eşi Eda Ersek Uyanık’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe T.C. İsviçre Büyükelçisi İlhan Saygılı,  Birleşmiş Milletler Cenevre Daimi Temsilcisi Büyükelçi Naci Koru ve değerli eşi Canan Koru ve Dünya Ticaret Örgütü Daimi Temsilcimiz Büyükelçi Kemal Madenoğlu da katılım gösterdi.

 

Unesco Milli Kulübü adayı EPOS 7’nin, bütün dünya kadınlarına verdiği değeri vurgulamak amacıyla Cenevre Başkonsolosluğu’nda katıldığı etkinlikte, EPOS 7 Derneği Başkanı Zafer Kozanoğlu, yönetim kurulu üyeleri Özgür Doğa Keleş, Emek Külür ve dernek üyesi Berrin Okçu ve Esra Erandan hazır bulundu.

 

T.C. Cenevre Başkonsolosluğu EPOS 7 adına Zafer Kozanoğlu ve Özgür Doğa Keleş’e plaket takdim etti. Ayrıca Yıldız Moran’ın oğulları Gün Arun ve Olgun Arun, EPOS 7’nin sergiye katkılarından dolayı Zafer Kozanoğlu’na fotoğraf hediye ettiler.

 

“Yaşantının anları ve onun içinde olan insanları, kendi yalın havalarında vermek için onlarla olmak gerekir” sözüyle akıllarda yer tutan, Türkiye’nin ilk modern fotoğraf sanatçısı Yıldız Moran’ın eserlerinin yer aldığı ve Türkiye’nin tanıtımı amacıyla düzenlenen sergiye en önemli destek Yıldız Moran’ın oğulları Gün Arun ve Olgun Arun’dan geldi.

 

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği’nin (DMEDD) yardımlarıyla kısa sürede faaliyete geçen ve Suriyeli mülteci kadınlara gelir ve istihdam sağlamak amacıyla kurulan Kilis Belediyesi Ruhizade Konağı Bayanlar Meslek Zenginleştirme Merkezi’ne hazırlatılan yaka iğneleri de sergiye gelen ziyaretçilere hediye edildi.