Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Uluslararası festivalde Dormen ve Sururi’ye ödül

Uluslararası festivalde Dormen ve Sururi’ye ödül

Uluslararası festivalde Dormen ve Sururi’ye ödül07 Ağustos 2017 - 05:08
Büyükçekmece’de 64 ülkeden gelen 1360 sanat elçisinin katılımı ile düzenlenen 18. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali sona ererken tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi’ye Yaşam Boyu Onur Ödülü, Haldun Dormen’e ise Yaşam Boyu Başarı Ödülü verildi.
 
İlçede 28 Temmuz’da başlayan Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivalinin kapanış töreni Kültürpark Kemal Sunal Amfi Tiyatroda yapıldı. Geleneksel kıyafetleriyle sahneye çıkan 64 ülkenin temsilcileri Türk müziğinin sevilen şarkı ve türküleri eşliğinde binlerce kişiye muhteşem bir şov izletti. 
Ödülünü alan tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi, “Ne mutlu ki size sanat, kültür adına böylesine önemli bir uluslararası festivali 18 yıldır devam ettiriyorsunuz. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Sururi, gençlerin sanata olan ilgisinin artmasından son derece memnun olduğunu söyledi.
 
Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü alan Haldun Dormen de Büyükçekmece'de kültür ve sanat adına yapılan çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Haldun Dormen ve Gülriz Sururi'ye ödüllerini, Belediye Başkanı Hasan Akgün ile Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festival Komitesi Başkanı Gürhan Ozanoğlu verdi.