Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Taksilerden Darüşşafaka'ya destek

Taksilerden Darüşşafaka'ya destek

Taksilerden Darüşşafaka'ya destek17 Mayıs 2019 - 10:05
İstanbul taksileri, bu defa babası ve/veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız, yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın sınavına farkındalık yaratmak için yollara çıktı.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyup Aksu’nun talimatı ile Darüşafaka’nın sınav broşürleri 3 binin üzerinde taksiye dağıtıldı. Şoförlerin de müşterilerini bilgilendirdiği sınav ile ilgili İTEO Başkanı Aksu, “Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, binlerce çocuğun hayatını değiştiriyor, değiştirmeye devam ediyor. Bizim de bu güzel hikayelere biraz katkımız olur ise ne mutlu bize.” açıklamasında bulundu.

 

Halen başvuru yapılabilen 26 Mayıs’ta gerçekleşecek sınav Türkiye’nin toplam 24 ilinde gerçekleştirilecek. Sınava Türkiye’nin her ilinden başvuru kabul ediliyor; söz konusu 24 il dışından sınava katılacak öğrencilerin ve velilerinin en yakın sınav merkezine gelmek için yapacakları tüm ulaşım masrafı ise yine Darüşşafaka tarafından karşılanacak.

Etiketler: sınav  Darüşşafaka