Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Şehir-Orman İstanbul'da sahnelenecek

Şehir-Orman İstanbul'da sahnelenecek

Şehir-Orman İstanbul'da sahnelenecek07 Şubat 2019 - 10:02
Rudyard Kipling’in bir dünya klasiği olan ‘Jungle Book’ adlı kitabını baz alan, 2 perdelik dans drama oyunu Şehir-Orman, bu sezon Süleyman Seba Kültür Merkezi (Fulya Sanat) ve ilk defa Zorlu PSM de sahne alacak.

Rudyard Kipling’in bir dünya klasiği olan ‘Jungle Book’ adlı kitabını baz alan, 2 perdelik dans drama oyunu ŞEHİR-ORMAN, çağdaş sanat ve popüler kültür aracılığıyla, toplumun ergenlik çağı grubunun gelişim süreci sorunlarına empati ve eğlenceli bir bakış açısı ile yaklaşıyor ve genç nesilde duyarlılığın uyandırılmasını hedefliyor.

 

15 senedir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen ve binlerce gencin izlediği bu sosyal sorumluluk projesi, bu sezon da Süleyman Seba Kültür Merkezi (Fulya Sanat ) ve ilk defa Zorlu PSM de sahne alacak.

 

7'den 70'e herkes için bir sosyal sorumluluk projesi olarak tasarlanan Şehir-Orman’da, bir gencin hikayesi ile beraber, toplumu yakından ilgilendiren gençlik ve çevre sorunlarına hem eğlenceli hem de düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşılıyor ve nesli tükenmekte olan canlılarla ilgili verilere dikkat çekiliyor.

 

Athena ve MaNga’nın birer parça ile katkıda bulunduğu eserin müzikleri Rahman Altın’a ait. Şehir-Orman TV kanalı spikerleri ise Mirgün Cabas ve Çiğdem Anad !