Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Refik Anadol, Borusan Contemporary'de

Refik Anadol, Borusan Contemporary'de

Refik Anadol, Borusan Contemporary'de13 Şubat 2018 - 01:02
Borusan Contemporary’de Günümüz Sanatı // Bir Başka programı 18 Şubat Pazar günü düzenlenecek “Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanat” semineriyle devam edecek.

Yeni medya sanatının Türkiye’deki en önemli adresi Borusan Contemporary, geçen yıl başlatılanGünümüz Sanatı // Bir Başka adlı programa 18 Şubat Pazar günü 15.30-17.30saatleri arasında düzenlenecek “Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanatadlı buluşmayla devam ediyor. Moderatörlüğünü akademisyen ve küratör Ebru Yetişkin’in üstleneceği etkinlikte Refik Anadol; derin öğrenme, nöron ağları ve algoritmik mimari çalışmalarıyla günümüz sanatının kesişen yönlerini örnek çalışmalarla paylaşarak parametrik veri heykel yaklaşımını tartışacak.

 

Los Angeles, California'da yas¸ayan Refik Anadol, Microsoft Research ve Research at Google gibi pek c¸ok o¨du¨le sahip medya sanatc¸ısı ve aras¸tırmacı. Canlı go¨rsel/is¸itsel performans ve izleyiciyi c¸evreleyen mimari yerleştirme alanlarında du¨nyanın birc¸ok yerinde projeler yapan sanatçı, parametrik veri heykel yaklas¸ımı ve mekana o¨zgü kamusal, izleyiciyi c¸evreleyen enstelasyon yaklas¸ımı ile canlı is¸itsel-go¨rsel performans alanında c¸alıs¸ıyor. C¸alıs¸maları o¨zellikle mimari ve medya sanatları arasında melez bir ilis¸ki yaratarak dijital ve fiziksel arasındaki mekanı inceliyor.