Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Mercan Selçuk'un dans performansı CKM'de

Mercan Selçuk'un dans performansı CKM'de

Mercan Selçuk'un dans performansı CKM'de12 Ekim 2018 - 10:10
Münir Nurettin Selçuk’un torunu ve Timur Selçuk'un kızı koreograf dansçı Mercan Selçuk ismini verdiği dans toplululuğu ile “Bizim Hikayemiz” performansı için 22 Ekim’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde.
5 kişilik bir proje olarak ortaya çıkan, sonrasında yetişkin ve çocuklardan oluşarak 50 kişilik kadroya genişleyen "Bizim Hikayemiz”, dans sanatçısı olma yolundaki insanların hayatlarından, ilişkilerinden kısa hikayelere dönüştü. Klasik bale ve modern dans sanatını birleştirdiği koreografilerini, hem Batı hem Türk bestecileriyle buluşturan Mercan Selçuk, "Bizim Hikayemiz; projesinde, dans sanatçılarının çocukluktan olgunluğa geçişlerini, hayatındaki ilişkilerini, olaylarını, duygu durumlarını bale ve modern dans sanatının eşsiz görselliği ile anlatıyor.
 
 
Klasik Türk müziğinin Üstadı Münir Nurettin Selçuk’un torunu ve ünlü müzisyen Timur Selçuk'un kızı Mercan Selçuk, sevdikleri müziklerle hikayeleri buluşturup beden diliyle anlatmayı seçtiklerini söylüyor. ‎Sloganlarının "Sanat,hayatı yaşanılır kılmak için en güzel hediye olduğunu berlirten Mercan, en büyük amaçlarının insanların gönlüne dans sevgisini düşürmek ve yaymak olduğunu ekliyor.
 
 
‎‎Koreografi,Kurgu ve Metinler: Mercan Selçuk
‎Seslendirmeler: MSDT dansçıları ve Batuhan   Gelener
‎Müzik Direktörü: Deniz Baysal
‎Işık tasarım: Murat Yılmaz
‎Teknik Destek: Mehmet Taşyürek, Gizem Tokgöz