Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Bob Dylan'dan ilhamla tiyatro oyunu

Bob Dylan'dan ilhamla tiyatro oyunu

Bob Dylan'dan ilhamla tiyatro oyunu22 Şubat 2021 - 10:02
Sanatatak kurucusu ve genel yayın yönetmeni Ayşegül Sönmez’in yolu bir kez daha tiyatro ile kesişti. Sönmez, evde geçirdiği karantina günlerinde Bob Dylan‘ın cover bir şarkısından aldığı ilhamla “Mary’e Bir Mesaj Götür“ü yazdı.
 
2016’da bir müzisyen, bir oyuncu, bir haberci ve bir yazarın Duygu Asena’nın otobiyografik romanı "Kadının Adı Yok"un kadın kahramanına ses verdiği “Kahramanlar Hep Erkek”i sahneye koyan Sanatatak kurucusu ve genel yayın yönetmeni Ayşegül Sönmez’in yolu bir kez daha tiyatro ile kesişti. Sönmez, evde geçirdiği karantina günlerinde Bob Dylan‘ın cover bir şarkısından aldığı ilhamla “Mary’e Bir Mesaj Götür“ü yazdı. Tiyatro oyununun seslendirmesi Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle oyunu yazması için yazarı teşvik eden Cengiz Temel‘in kurucusu olduğu Toy İstanbul adına gerçekleşti.
 
Dilek Tora‘nın yapımcılığını üstlendiği oyunu Başak Kıvılcım Ertanoğlu yönetti. Dilek Tora, Cansu Diktaş, Sezgi Deniz, Duygu Pelit, Oğuz Evren, Burak Uyanık, Kerem Pilavcı, Özlem Zeynep Dinsel ve Başak Kıvılcım Ertanoğlu da oyunu seslendirdiler. KÜLTÜR SANAT SERVİSİ