Milliyet Sanat
Milliyet Sanat » Haberler » Diğer » Atlar, Hatlar ve Süleymanname sergisi uzatıldı

Atlar, Hatlar ve Süleymanname sergisi uzatıldı

Atlar, Hatlar ve Süleymanname sergisi uzatıldı10 Ocak 2019 - 12:01
Süleyman Saim Tekcan’ın 30 yıllık heykel ve gravürlerinden oluşan “Atlar, Hatlar ve Süleymannâme” başlıklı hat ve gravür sergisi, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 14 Ocak tarihine kadar uzatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ, Süleyman Saim Tekcan’ın “Atlar, Hatlar ve Süleymanname” adlı hat ve gravür sergisini gördüğü yoğun ilgi üzerine 14 Ocak’a kadar uzattı. Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in üstlendiği sergi, Süleyman Sami Tekcan’ın 30 yıllık heykel ve gravürlerinden oluşuyor.

 

14 Ocak 2019 tarihine kadar ziyarete açık olacak bu kapsamlı proje sergisi, tarihimizin ve varoluşumuzun kökenlerindeki at imgesini çağdaş sanatta yeniden yorumluyor ve bildiğimiz at türlerine bir yenisini daha ekliyor.

 

Süleyman Saim Tekcan’ın atı, heykel ve gravür formlarıyla karşımıza çıkıyor. Sarnıcın duvarlarıyla bütünleşen gravürler, suya yansıyan üç boyutlu çalışmalar ve bu çalışmaların duvarlarla örtüşen gölgeleriyle oluşan muazzam görüntüler izleyiciye benzersiz bir sergi deneyimi yaşatıyor. Serginin yerleşimini Ömer Aydın, Hamza Algül ve Delan Atasayar birlikte hazırladı.